Anhydritové podlahy

Anhydritové podlahy

Pokud hledáte řešení pro realizaci nášlapné vrstvy interiérové podlahy pro váš dům, byt nebo komerční prostory, je lití anhydritu momentálně nejmodernějším řešením pro rychle realizovatelnou a dokonale rovnou podlahu. Lití anhydritového potěru je v současné době nejčastěji používaným typem interiérových podlah, který realizujeme.

Lití tohoto druhu podlahy je vysoce efektivní. Anhydritovou směs k vám dovezeme autodomíchávači přímo z betonárky, kde je vyrobena dle přesného dávkování surovin, což garantuje kvalitu a stabilitu potěru, případně jej u vás přímo vyrobíme v mobilním zařízení Bremat. Tento způsob dopravy anhydritu snižuje dobu realizace pomocí oproti tradičnímu míchání pytlového materiálů. Díky rychlému dovozu materiálu, vysoké tekutosti materiálu a letité praxi, dokáže náš tým vylít až 1500 m² podlah denně.

Hlavní výhody anhydritové podlahy

  • na anhydrit můžete pokládat finální pochozí vrstvu, není třeba dalších stěrek či broušení
  • díky samonivelačním vlastnostem vytváří dokonale rovný povrch +- 2mm
  • vynikající tepelná vodivost
  • na stavbě není nutná přípojka elektřiny ani vody
  • realizace bez dilatačních spár
  • není třeba vyztužení kari sítěmi
  • síla vrstvy již od 35 mm

Andydritová podlaha a podlahové topení

Anhydritové potěr je nejlepší volbou pro realizaci podlahy s podlahovým topením. Je to dáno vynikající tepelnou vodivostí anhydritu, který umožňuje rychlejší dobou prohřátí, než například cementový potěr. Díky jeho vysoké dokonale zalije topné rozvody, bez toho aniž by někde vznikaly vzduchové kapsy.

  • Doba prohřátí anhydtitového potěru 1,5 hodiny
  • Doba prohřátí cementového potěru 2,5 hodiny

Skladby podlah s anhydritem

Anhydritový potěr lijeme na různé podklady. Ve všech případech je vždy aplikován na separační vrstvu. Tu tvoří speciální polyethylenová folie. Nejčastějším způsobem realizace je tzv. těžká plovoucí podlaha, u které lijeme anhydritovou vrstvu na tepelnou či kročejovou izolaci. Nejvíce se jako tepelná izolace využívá polystyren EPS s minimální hodnotou odolnosti v tlaku 100. Volí se tedy EPS 100 a vyšší.

Přímo na nosný podklad
Na tepelnou izolaci
Na rozvody podlahového topení
Na dutinové podlahy

Minimální tloušťka anhydritu

Síla anhydritu je vždy určena uvedenou skadbou podlahy, jejím zatížením a typem andydritové směsy. Potěr vám můžeme dodat ve třech pevnostních třídách: 20 MPa, 25 MPa a 30 MPa. Všeobecně platí, že anhydritové podlahy lijeme od tloušťky 30 mm po 65 mm. Konkrétní výšku vám rási spočítáme s ohledem na skladbu vaší podlahy a její plánované zatížení.

Místo dodávky

Nejčastěji lijeme anhydrit v Blansku a okolí, tedy Boskovicích, Vyškově, velmi často také v Brně. Vaši podlahu jsme však schopni realizovat kdekoliv v Jihomoravském kraji.