Cementové podlahy

Cementové podlahy

Realizují se litím cementového potěru, který je konkurenčním materiálem potěru anhydritového. Cementový potěr má oproti anyhydritu velkou výhodu zejména v jeho odolnosti. Je vhodný pro aplikaci do míst se zvýšenou vzdušnou vlhkostí, jako jsou sauny, koupelny, koupelny, sklepy a okolí bazénů. Díky vyšší odtrhové pevnosti je ideálním řešením pro lité podlahy garážových stání a všude tam, kde je vysoké povrchové zatížení podlahy.

Stejně tak jako u anhydritu se cementový potěr vyznačuje perfektní rovinatostí a velmi dobrou tekutostí, bez nutnosti použití výztužných sítí. Jeho limitem je však nutnost dilatací nad 40m2.

Cementový potěr můžeme vyrobit přímo na místě stavby díky aplikačnímu návěsu Bremat, případně dopravit již hotový potěr domíchávači z betonárky. Oba způsoby zaručují přesné dávkování potřebných surovin a garantuji finální kvalitu cementového potěru dle norem ČSN.

Hlavní výhody podlahy z cementového potěru

  • do místností v vyšší vlhkostí a všude tam, kde je problém s vysušováním podlahy po její realizaci
  • oproti anhydritu je realizace cenově výhodnější
  • díky samonivelačním vlastnostem vytváří dokonale rovný povrch +- 2mm
  • má vysokou akumulační schopnost - absorbované teplo déle udrží
  • benevolentnější v rámci zbytkové vlhkosti (5%)
  • na stavbě není nutná přípojka elektřiny ani vody
  • realizace bez dilatačních spár do 40m2
  • není třeba vyztužení kari sítěmi
  • síla vrstvy již od 45 mm

Cementový potěr a podlahové topení

Cementový potěr je možné použít pro zalití podlahového topení. Byť má cement delší dobu prohřátí, následně dokáže absorbované teplo udržet déle. Vhodnost aplikace cementového potěru pro podlahové topení je dána vždy zhodnocením prostor, do kterých je aplikován. S otázkou, zdali pro vaše podlahy s podlahovým topením použít cementový potěr nebo anhydrit, vám milerádi poradíme - kontaktujte nás.

  • Vysoká akumulační schopnost

Minimální tloušťka cementového potěru

Síla podlahové desky vylité cementovým potěrem je vždy určena skadbou podlahy, jejím zatížením a typem cementového potěru. Potěr vám můžeme dodat ve třech pevnostních třídách: 20 MPa, 25 MPa a 30 MPa. Všeobecně platí, že cementové podlahy lijeme od tloušťky 45 mm po 90 mm. Konkrétní výšku vám rási spočítáme s ohledem na skladbu vaší podlahy a její plánované zatížení kontaktujte nás.

Skladby podlah při použití cementovho potěru

Cementový potěr lijeme na různé podklady. Nejčastějším způsobem realizace je tzv. těžká plovoucí podlaha, u které lijeme vrstvu cementového potěru na tepelnou či kročojovou izolaci. Nejvíce se jako tepelná izolace využívá polystyren EPS s minimální hodnotou odolnosti v tlaku 100. Volí se tedy EPS 100 a vyšší.

Přímo na nosný podklad
Na tepelnou izolaci
Na rozvody podlahového topení
Na dutinové podlahy